twitter google

Facebook Mistakes

Home Forums MMA Related Facebook Mistakes

This topic contains 0 replies, has 1 voice, and was last updated by  sabunkopugu 2 years, 9 months ago.

Viewing 1 post (of 1 total)
 • Author
  Posts
 • #536048

  Sosyal Medya Sitesi Facebook, pek çok fazla özel bilgiye kolayca erişilebilecek ve size karşı kullanılabilecek tehlikeli bir mecra. İşte hiçbir zaman paylaşılamayacak 5 şey…
  Sosyal Medya Sitesi Facebook ‘ta paylaşacağınız verileri özenle seçmeniz önemli… Şayet Sosyal Medya Sitesi Facebook ‘ta bu 5 “şeyi” paylaşırsanız, sonuçları sizin için hiç de iyi olmayabilir:

  1- Ev adresiniz Hırsızların, en sevdiği mecranın Sosyal Medya Sitesi Facebook olması, insanların hane adresini yazabilecek kadar saf olması…

  Hırsız gelip benim evime mi girecek diye düşünmeyin. Tatile çıktığınızı tekrar Sosyal Medya Sitesi Facebook ‘tan görünce, içinde kimsenin bulunmadığına emin oldukları evinizde, günlerce keyif sürüp, akabinde da tüm kıymetli eşyalarınızı alıp gidiverirler. Sizin başınıza bunun bundan evvel gelmemiş olması, bu yöntemin popüler olmadığı manasına gelmiyor. Avrupa’da ve ABD’de benzer yöntemle soyulan çok fazla insan olduğunu unutmayın.

  2- İşinizle ilgi bilgileriniz

  Chip’in yaptığı habere göre , mesleğinizi, çalıştığınız kuruluşu , pozisyonuzu Sosyal Medya Sitesi Facebook ‘a yazmak, Türkiye’de çok fazla popüler. Ancak iş dünyasının çok fazla acımasız olduğunu Türkiye’de çok fazla basit unutuyoruz. Sizden hoşlanmayan bir Sosyal Medya Sitesi Facebook arkadaşınız, multiplayer bir oyunda üssünü başına yıktığınız bir rakibiniz, işyerinizdeki müdürlerinize sizin hakkınızda tümünün düzmece fakat çok fazla da etkileyici bir şikayet mektubu gönderebilir ve işten atılmanıza neden olabilir. Siz, daha ne olduğunu bile anlamadan kendinizi işsiz buluverirsiniz, Sosyal Medya Sitesi Facebook ‘ta hiç tanımadığınız bir Troll ise keyfinden kahkahalar atıyor olabilir. Pardon, ne söylediniz ? İnsanlar bu kadar olumsuz olamaz mı? Keşke herkes sizin kadar saf cesur olsa… İlişki durumunuza dikkat!

  3- İlişki durumunuz

  Evli misiniz, sevgiliniz mi var, nişanlı mısınız, karmaşık bir ilişkiniz mi var? Bunun dışında bir de eşinizin ismi Sosyal Medya Sitesi Facebook profilinizde “kabak gibi” görünüyor mu? İşinizi bozmak için patronunuza düzmece şikayet mektubu yazan Trollerin ilişkinizi bozmak için eşinize mesaj atmayacağına nasıl emin olabiliyorsunuz? Ayrıca münasebet durumunuzu değiştirmenizden akabinde aldığınız yorumlar ve beğeniler, keyfinizi de kaçırabilir. Beğenileri az bulabilirsiniz, sevdiğiniz bir arkadaşınızın zevk yapmaması canınızı sıkabilir, bir arkadaşınızın belki esprili bir yorumu sevgilinizi keyifsiz edebilir. Ondan akabinde ilişkiniz, dünyada hergün binlercesi ortaya çıkan sosyal medya kurbanı ilişkilerden birine dönüşebilir.
  yeni teknolojiler
  4- Mali/ödeme bilgileriniz

  Kredi kartı bilgilerinizi Sosyal Medya Sitesi Facebook ‘a girmek, Sosyal Medya Sitesi Facebook üzerinden sağa sola küçük hediyeler göndermenizi, online oyunlarda minik eşyalar almanızı kolaylaştırabilir, fakat unutmayın birisi hesabınızı ele geçirirse ki, Sosyal Medya Sitesi Facebook ‘ta sık yaşanan bir durumdur, bankanıza kredi kartınızdaki binlerce liralık harcamayı sizin yapmadığınıza ikna etmeniz çok fazla güç olacağı gibi, ikna etseniz bile bu vaziyet bankanın hiç umurunda olmayabilir ve sizden o parayı çatır çatır öğrenim ederler. Çatır çatır. Zira Türkiye’de yaşıyorsunuz. Bankalar müşterilerinin mağduriyeti ile değil, ödeyeceği parayla ilgilenir. Başka da hiçbir şey umurlarında olmaz. Telefon numaranızı verir misiniz?
  facebook haberleri
  5- Telefon numaranız

  Sosyal Medya Sitesi Facebook , bazı kimlik doğrulama adımları için telefon numaranızı istiyor, aksi halde sizin gerçek biri olduğunuza bir türlü inanmayabiliyor. Bu sebepten ötürü , eğer telefon numaranızı girmeden Sosyal Medya Sitesi Facebook ‘ukullanmaya devam edebiliyorsunuz, edin. Şayet edemiyorsanız da, telefon numaranızın kimse tarafından görünmediğine emin olun yoksa hayatınızı rezil eden korkunç spam reklamlarının kurbanı olmuş milyarlarca insandan biri olarak tarihin tozlu sayfalarında unutulur gidersiniz.
  Sosyal Medya Sitesi Facebook ‘ta 5 şeyi hiç bir zaman yapmamanız gerekiyor

Viewing 1 post (of 1 total)

You must be logged in to reply to this topic.

Archives